Woski zapachowe

WOSKI SOJOWE DO KOMINKA

 

Jak korzystać z wosków zapachowych?

 

Wosk sojowy to świetny wybór dla kominków. Jest łatwy w użyciu, świetnie pachnie i nie spala się tak szybko jak inne opcje.  

Woski zapachowe możemy dozować indywidualnie według preferencji intensywności zapachu oraz wielkości pomieszczenia. Do prawidłowego korzystania z wosków zapachowych potrzebujemy kominka, świec sojowych typu tealight (podrzewaczy) oraz wosków zapachowych. Świece podpalamy i umieszczamy na dolnej półce kominka, na górze umieszczamy woski zapachowe i gotowe – już możesz się cieszyć ulubionym zapachem w swoim domu.

Wosk sojowy to popularny materiał na świece i zapachy, który można stosować w kominkach.

Wosk jest wytwarzany z ziaren soi, które są podgrzewane, a następnie wytłaczane w długie rury. Następnie wosk jest formowany w kształty, topiony do uzyskania produktu końcowego i schładzany.

Wosk sojowy ma niską temperaturę topnienia, co sprawia, że łatwo go roztopić i wlać do form do wykorzystania jako świece lub woski zapachowe do kominków. Ma również stosunkowo długi czas palenia w porównaniu ze świecami wykonanymi z parafiny i wosków zapachowych - do 40 godzin (w zależności od wielkości pomieszczenia).

Wybierając wosk zapachowy do kominka, sprawdź na liście składników na etykiecie, czy nie zawiera on parafiny lub produktów ubocznych ropy naftowej. Parafina jest wytwarzana ze smoły węglowej, która zawiera substancje rakotwórcze, takie jak benzen i formaldehyd. Produkty na bazie ropy naftowej mogą emitować toksyczne opary podczas spalania, ponieważ zawierają węglowodory takie jak benzen i toluen.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl